Voor het seizoen 2025-2026 worden er enkele wijzigingen doorgevoerd. Lees hieronder wat deze zijn per categorie.

CMV

Cool Moves Volleybal (CMV) voor meiden van 5 tot 12 jaar gaat veranderen. De NeVoBo past dit aan naar Volleystars. Hierdoor zal er onder andere worden gespeeld met vernieuwde spelregels. Bekijk hier de spelregelkaart voor het seizoen 2025-2026. Ook wordt er per mail een document verstuurd waarin verdere informatie wordt verstrekt. In dit document staat tevens een contactpersoon voor eventuele vragen per level (was: niveau). Heb jij het document niet ontvangen, maar hier wel behoefte aan? Stuur dan een mail naar cmv@devoko.nl.

 

Jeugd en senioren

De nieuwe spelregels voor seizoen 2025-2026 zijn hier te bekijken, maar hieronder hebben wij de meest belangrijke voor jullie uitgelicht:

 

Schermen

De spelers van het serverende team mogen hun handen niet meer boven het hoofd houden tijdens de service, totdat de bal voorbij het net is. De 1e scheidsrechter mag het team hiervoor via de aanvoerder waarschuwen. Die wijziging geldt voor alle niveaus. De regel rondom schermen blijft verder op elk niveau zoals deze al was.
Let op: er blijft dus een verschil zitten tussen Eredivisie/Superdivisie en Topdivisie en lager. Het wordt aangeraden om in het nieuwe spelregelboekje 12.5 Schermen nog eens goed door te nemen.

 

Geen opstellingsfouten meer bij serverende team

Vanaf het nieuwe seizoen mogen de spelers van het serverende team elke positie innemen op het moment van de service. Er kan dus geen opstellingsfout meer worden gemaakt door het serverende team. Wel is het nog steeds fout als er een fout in de servicevolgorde wordt gemaakt oftewel als de verkeerde speler serveert.
Dit lijkt erg op de regel die al gold in de Topdivisie en lager, maar die regel is dus nog verder versoepeld omdat er voortaan ook niet meer naar voor- en achterspelers wordt gekeken bij het serverende team.

 

Terughalen bal buiten de antenne

In de Topdivisie en lager is het al niet toegestaan een bal die geheel of gedeeltelijk buiten de antenne naar de helft van de tegenstander gaat terug te halen. Dit blijft ongewijzigd.

Vanaf het nieuwe seizoen dient in de Eredivisie en Superdivisie een tweede of derde aanraking van een bal die geheel of gedeeltelijk buiten de antenne naar de helft van de tegenstander gaat, direct te worden afgefloten zodra deze het net buiten de antennes passeert. Het is dan namelijk niet meer mogelijk om deze op een legale manier terug te spelen naar het veld van de tegenstander.

Bij het versturen van de Arbitrage nieuwsbrief op 21 mei, is het net iets anders verwoord. Bovenstaande is de juiste regel, die voor de Eredivisie en Superdivisie gehanteerd dient te worden.